Rozdíl mezi zárukou a pravidelnou údržbou

Léta neudržované okno v centru velkého města, co dodat.

Velmi často se setkáváme u majitelů se zažitým mýtem:"naše okna údržbu nepotřebují - jsou v záruce“. Ve většině případů si pouze neuvědomují, že existují podmínky záruky, jejichž nedodržením tuto záruku anulují.
Právě v podmínkách záruky většina renomovaných výrobců přesně určuje servisní intervaly jednotlivých částí oken. V podstatě se jedná o obdobu servisních intervalů u Vašeho auta.
 
Pravidelný servisní interval zvyšuje pravděpodobnost bezvadné funkčnosti Vašich oken a dveří.Také se jedná o jednu z podmínek záruky výrobku. Stejně jako pravidelně servisované auto tak i okno Vám bude sloužit lépe a déle.

Navždy krásná a funkční okna z plastu

Kvalitní plastová okna Vám mohou sloužit k naprosté spokojenosti dlouhá desetiletí. Stačí jen dodržet několik následujících zásad:

  • Vyberte renomovaného výrobce.

Pokud plastová okna teprve vybíráte, čeká Vás zásadní rozhodnutí. Prověřte se nejen renomé výrobce, ale zajímejte se rovněž, jaké profily a kování k výrobě používá. Zvažte krajně podezřelé slevy -40% a sčítání různých slev a příslušenství zdarma. Takto vyrobená okna se můžou zdát jako výhodná koupě, ale v budoucnu můžete mít problémy ze servisem takových výrobků.

Odlehčené profily, které nemají dostatečnou pevnost, tím pádem bude docházet k většímu svěšování okenních křídel, kování oken vyrobené v ČÍNĚ, nedostatečná antikorozní ochrana a tak lze pokračovat.

Bohužel tak jako automobilovém průmyslu něco znamenala kvalita Mercedesů z 80 let a kde je kvalita respektive životnost automobilů dnes. Stejné je to u oken, s tím rozdílem, že dnešní auta se konstrukčně navrhují maximálně na 10 letou ekonomickou životnost. Ale co s oknem, které Vám vydrží 10let. Chcete neustále měnit okna místo toho, abyste pořídili kvalitní výrobek, který jednou začas necháte prohlídnout servisní firmou a měli klid?

Prodejci mohou dokladovat výrobek certifikátem autorizovaného výrobce, který si stáhli z internetu nebo nechali ve státní zkušebně otestovat jiný výrobek, než ten co Vám skutečně nainstalovali.

  • Pozor na mechanické poškození

Pokud se rozhodnete například posílit bezpečnost svého objektu montáží prvků elektronického nebo mechanického zabezpečení na okna (otřesová čidla, magnetické kontakty, mříže, zámky….), přenechejte tyto práce výhradně odborníkům. Je to v zájmu zachování bezchybné funkčnosti a dodržení případných záručních podmínek.

Laické porušení integrity rámu nebo dokonce vnitřních konstrukčních prvků by mohlo mít zcela opačný důsledek, než jaký očekáváte.

  • Těsnost zvyšuje úspory, ale pozor na vlhkost!

Velkou předností plastových oken je dokonalá těsnost spár, která je zaručena tvarovou stálostí kvalitních profilů. Tím zamezíte nežádoucímu průvanu a úniku drahé tepelné energie. Má to však i svá úskalí, na která je třeba pamatovat. S teplem totiž zadržujete v místnostech také vzdušnou vlhkost, která je produkována běžným užíváním – vařením, mytím i pouhým dýcháním.

Pokud se dostatečně a správně nevětrá, koncentrovaná vzdušná vlhkost kondenzuje a může způsobit výskyt plísní nebo vlhkých skvrn. Proto je velmi důležité přizpůsobit plastovým oknům své větrací návyky a hlavně nezapomenout na kvalitně provedenou montáž. Více o správně provedené montáži se dočtete na www.montazokna.cz.

Změňte návyky větrání Větrejte intenzivně, nejlépe průvanem, a to po dobu 10 – 15 minut. V závislosti na četnosti užívání prostor byste tak měli učinit 2x – 5x za den. Topidla během větrání z úsporných důvodů odstavte.

  •  Čistěte, ale opatrně

K běžnému čištění skleněných ploch oken Vám postačí čistá voda a kvalitní čisticí prostředek HG umývač oken. Na okenní profily používejte na běžné znečištění mýdlovou vodu. Na naleštění a silné znečištění používejte ověřený přípravek FENOSOL regenerát. S touto údržbou zůstanou Vaše okna dlouho jako nová. V případě, že dojde k neobvykle silnému specifickému znečištění, postup raději konzultujte s našimi odborníky, aby nedošlo k těžko napravitelným estetickým nebo funkčním škodám.

  •   Závěsy zdobí interiér, ale…

Vnitřní okenní závěsy jistě vybíráte tak, aby esteticky ladily s tvarem i materiálovým provedením okna. Měli byste však pamatovat také na zásady energetické. Dbejte, aby byla zachována cirkulace vzduchu topidla, které je nejčastěji umístěno právě pod oknem. V praxi to znamená, že záclony a závěsy by měly sahat pouze do úrovně parapetu. Mezi oknem a závěsem pak doporučujeme zachovat vzdálenost cca 30 cm.

  •  Pravidelné mazání prospívá

Dlouhou životnost a bezporuchovou funkčnost Vašich oken zajistíte jednoduchými servisními úkony. V zájmu snadného ovládání by měly být pohyblivé díly kování přibližně jednou za rok promazány silikonovým olejem nebo vazelínou. Tím bude také zajištěna ochrana proti jejich opotřebení.

  • Nepodceňujte skřípání a vrzání

V případě, že Vaše okno vydává žalostné zvuky nebo najdete na okně zbytky stavební suti, neváhejte kontaktovat náš servis. Stavební suť a neseřízené kování mohou v budoucnu způsobit nevratné škody na kování a tím větší finanční výdaje za opravu.

Včas provedený servis šetří Váš čas a peníze!

deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.