Vstupy zlodějů do domu

Jak ukazuje obrázek, kromě hlavních vchodových dveří a oken je ještě hodně dalších míst, kudy se dá vniknout dovnitř, a o jejichž ochraně proti krádeži vloupáním majitelé domů často vůbec nepřemýšlejí.

Možné vstupy zlodějí do domu

Každý řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek.

Zvlášť důležité jsou postranní vstupní dveře, za nimiž jsou schody do sklepa, garáže a podobně. Tyto dveře musejí míst stejný bezpečnostní standard jako hlavní vchodové dveře. Spíše bysme měli právě tyto dveře lépe zabezpečit proti vloupání o něco víc, protože jsou často mimo dohled a lupič je může nerušeně překonat.

Další slabý bod představují světlíky sklepních oken, jako i sklepní okna nacházející se těsně nad úrovní terénu. Přístup do domu lupičům velmi usnadňují nezajištěné rošty na světlících a okenní pojistky z tenkého plechu.

Není příliš známo, že slabým místem ochrany domu proti vloupání může být garáž. Z ní totiž většinou vedou přímo do domu spojovací dveře, převážně pouze v provedení vnitřních dveří, opatřené – pokud vůbec – jednoduchým zámkem. Garážová vrata tedy fungují jako přímý vstup do domu a bývají většinou zajištěna ne zrovna odolným zámkem u země nebo snadno rozlomitelnou cylindrickou vložnou. Je třeba také prověřit garážová okna. Ta mají často podobně nedostatečné pojistky jako sklepní okna.

U rodinného domu je ochrana proti vloupání vůbec problematická, protože má mnoho jednotlivých oken. Protože je navíc většinou pouze jednopatrový, zdatný lupič vyleze celkem snadno až ke střešním oknům. Pamatujte na to, že lezení mohou velmi usnadňovat také přistavěné garáže, pergoly a mříže pro popínavé rostliny.

Máte zájem o konzultaci zabezpečení Vašich oken a dveří naším odborníkem ? Napište nám !

deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.