Rosení oken a plíseň špalety

Za chladného počasí dochází v některých případech za přispění různých faktorů k posunu rosného bodu do interiéru staveb, což znamená, že v nejchladnějších místech začnou kondenzovat vodní páry a vznikat problémy jako: rosení skel, plíseň u oken, plíseň na oknech a v neposlední řadě plíseň špalety.

Tyto problémy (rosení skel, plíseň u oken, plíseň na oknech a plíseň špalety) způsobuje několik různých faktorů a to ve vzájemné interakci. Tyto faktory jsou: venkovní teplota, tepelný odpor (stěny, skla, rámu a připojovací spáry) a teplota a vlhkost vzduchu v interiéru.

Hlavní příčinou rosení skel bývá degradace vakuové (plynné) výplně meziskelního prostoru, která bývá prokázána velmi nízkou povrchovou teplotou zasklení při měření a zároveň vysokou vlhkostí vzduchu ve zkoumaných prostorách. Toto rosení způsobuje v některých případech plíseň na oknech ve spodní části zasklení v oblasti zasklívací lišty.

Plíseň u oken (plíseň špalety) bývá způsobena nesprávným osazením oken při stavbě a to osazením oken do špalet na tupo bez řádného utěsnění připojovací spáry. Další možností je případně absence izolací v oblasti vnější špalety a to zvláště parapetu. Měřením lze prokázat chybný detail – absence izolace.

deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.