Ohrožení oken vloupáním

U bytů jsou ohrožena také okna...

Novější výzkumy ukazují, že přízemní byty a domy čím dál často navštěvují lupiči pronikající okny a balkónovými dveřmi nikoli vchodovými dveřmi! Zabezpečené vchodové dveře jsou větší překážkou než plastové či dřevěné okno! Někteří zloději jsou dokonce vybaveni lezeckými pomůckami a vyšplhají do druhého patra nebo ještě výš.

Už proto je třeba zabezpečit okna stejně dobře jako dveře bytu. Okna se většinou nadzdvihávají pevnými šroubováky nebo lehkými páčidly. Tomu zabraňují uvnitř instalovaná přídavná kování. Měl by je ovšem montovat odborník. Nechcete-li, aby lupič rozbil tabulku a otočil zevnitř klikou, měli byste si opatřit uzamykatelné kliky. Vyražení celé okenní tabule lze zabránit pouze tím, že si pořídíte nerozbitné sklo. To je však velmi nákladné a sklo se navíc tak těžké, že se nedá vsadit do většiny běžných okenních rámů.

Procento zlodějů, kteří proniknou dovnitř po vyražení okenní tabule, je velmi malé, takže pouhou instalací oblíbených folií na okna si moc nepomůžete. I když pojišťovny folie vyžadují, obezřetný zloděj si najde cestu do okna přes kování, protože dobře ví o že většina oken se běžně bezpečnostním kováním nevybavují.

podsekce:

Uzamykatelná klika | Zajištění oken

deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.