Zabezpečení světlíku

Účinně zajistěte i rošty nad světlíky

V současné době se často zanedbává zabezpečení světlíků sklepních oken. Důležité jsou přitom dvě věci: zaprvé pevnost roštu a zadruhé jeho ukotvení. Mřížky by měly mít co nejmenší oka a měly by být vyrobeny z kovového pletiva o tloušťce nejméně 3 mm. Když je materiál tenčí, hrozí nebezpečí, že vetřelci rošt jednoduše rozstříhají nůžkami na kov nebo kleštěmi a tím překonají zajištění.

Aby se mřížkový rošt nedal vyjmout, zpevní se ve dvou místech ocelovým páskem ohnutým do tvaru T nebo řetízkem. Řetízek nebo ocelový pásek je třeba přišroubovat ke světlíku nebo zapustit do zdi.

Pro případ, že světlík musí zůstat otevřený jako úniková cesta, existují pojistky, jejichž spodní úchyty jsou vybaven snadno odmontovatelnými aretačními přípravky. Ty jsou zakryté tak, aby se s nimi nedalo přes mříž manipulovat. U světlíků můžete použít také pojistky svinovacích roštů. V trubkách ukotvených ve zdi jsou vložené kulaté tyčinky, které se otáčejí, když se někdo snaží rošt přeříznout.

deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.