Základní úkony při údržbě oken podle jejich druhů

Pro každý materiál je možno najít podmínky a prostředí, v kterém bude nejlépe působit. Například rodinný dům na lesní pasece může mít z čistě funkčního hlediska plastová okna, ale podvědomě asi cítíme, že sem patří okna dřevěná. Dalšími kriteriemi mohou být izolační vlastnosti nebo množství péče, kterou musíme investovat pro udržení neporušeného stavu materiálu.

Plastová okna:

Na obrázku je názorně vidět zažitý mýtus bezúdržbovosti PVC okna. Mejitelé po léta prováděly pouze mytí skel, ale na rám se pozapomnělo, ale i s takovým oknem si dokážeme pomocí přípravku FENOSOL regenerát a konzervant poradit.Údržba plastových oken je ve své podstatě nenáročná, ale nesmí se zanedbat. Nejzranitelnější část Vašeho plastového okna je celoobvodové kování, které zabezpečuje hlavní funkci okna. Nenamazané a neseřízené kování okna může způsobit budoucí uživatelské problémy. Důležité je také nezapomenout ošetřit těsnění oken, aspoň každé 2 roky. Zanedbané mytí rámu oken lze napravit specializovanými produkty, které si poradí i se silně znečištěnými povrchy. Naše firma si samozřejmě dovede poradit se složitějšími úkoly jako je oprava škrábanců, odstranění zatavených ochranných fólií, oživení silně zašlých povrchů až po zavoskování děr od starých žaluzií. Zvláštní pozornost vyžadují okna potažená RENOLITOVOU fólií imitující dřevěné povrchy a právě tyto povrchy podléhají více povětrnostním vlivům než běžný bílý plast, který lze oživit snadněji.

Euro okna:

Neudržovaný povrch EURO oken Pravidelná peče o dřevěná okna je většinou ze strany uživatelů podceňována a její zanedbávání výrazně omezuje životnost povrchové úpravy oken. Ošetření provedeme dvakrát ročně zejména na exteriérové straně oken, interiérovou stranu stačí ošetřovat pří mytí oken za použití mýdlového čističe a ošetření balzámem každé dva roky. Mikroskopické trhliny a póry se při použití lazurového filmu HOLZBALZAM uzavřou, před povětrnostními vlivy a výrazně se tak prodlouží životnost Vašich dřevěných oken. Toto ošetření vytváří hedvábně lesklý povrch, který lze i v případě potřeby bez problémů přelakovat. Tuto údržbu bohužel neprovádí drtivá většina uživatelů a povrch oken se tak každý rok nenávratně poškozuje. Oprava do původního stavu je každým rokem zanedbání složitější a tím pádem i nákladnější.

Hliníková okna:

Zarosení izolačních dvojskel. Příčin je celá řada, ale i s tímto si Okenní servis s.r.o. dokáže ve většině případů poradit. Výměna izolačních skel  se vyplatí u starších typů zasklení, které mohou způsobovat nadměrné zarosení.
Hliníková okna jsou oproti plastovým a dřevěným méně náchylná na seřízení a údržbu povrchů. Důležité je, stejně jako u oken plastových, promazání kování a ošetření těsnících gum každé dva roky. Často používané prvky jako jsou dveře a často otevíraná okna pak ošetřujeme jednou ročně. Na hliníkové rámy se používá FENOSOL AL-EMULSE, která vyčistí a zároveň oživí povrch oken.
 
Máte zájem o seřízení a promazání kování, nebo ošetření povrchu ? Napište nám !
deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.