Nedbalost a lehkomyslnost

Nedbalost a lehkomyslnost usnadňují lupičům práci!

Vloupání

Teprve když se někdo stane obětí vloupání, zpravidla hořce lituje, že předtím dostatečně nezabezpečil svůj majetek. Materiální škody se dají nahradit., pokud má dotyčný člověk uzavřené přiměřené pojištění domácnosti.

Často ovšem příjdeme o nenahraditelné předměty vzpomínkové hodnoty a za vzpomínky nemůže poskytnout náhradu žádná pojišťovna.

Velmi důležité jsou rovněž psychologické následky, které s sebou takové vloupání pronikl do soukromé sféry, často vede nezřídka přestěhují, protože se ve starém bytě prostě necítí v bezpečí.

Neváhejte a v každém případě využijte všechna dostupná bezpečnostní zařízení, která jsou na trhu. Je úděsné, jak často se v této oblasti setkáváme s nedbalostí a lehkomyslností. To se ostatně odráží také v policejní statistice: ve více než 5 procentech případů zloděj pronikne dovnitř otevřenými,nezajištěnými nebo vyklopenými okny. Ve více než 10 procentech případů nelze na dveřích jisti žádné stopy po vloupání – patrně nebyly zamčené. Subjektivní pocit nebezpečí převládající mezi padesát procenty dotázaných obavy, že se stanou obětí vloupání – je tedy v příkrém rozporu se skutečně zjištěným přístupem lidí k bezpečnosti.

Graf I.

Jak ukazují oba grafy, nejoblíbenější postup pachatelů je vypáčení.

Běžné typy oken a také většina domovních dveří se dají překonat nejjednoduššími páčidly !!
(stačí pevný šroubovák nebo menší sochor).

 

Chcete důkladněji zabezpečit svůj majetek?

Kontaktujte nás

deneme bonusu veren siteler

Nejsme dovozci okenního kování ani výrobci oken, máme pouze specializované servisní vozy, které vozí sebou nejběžnější náhradní díly, které jsou k dispozici jen s prací technika. Náhradní díly samostatně NEPRODÁVÁME.